![](https://www.static-contents.youth4work.com/prep/img/categoryimages/6dc04300-8983-48a3-a665-117d2bf0fa99_subcategory_800x450.png)
Profit loss and Discount questions could be practiced and solved here such as Apples bought for Rs.7 at the rate of 5 and sold for Rs.10 at the rate of 7 by making Rs.2,450 in the bargain. Find the number of apples.
This question will not be count towards your score and ranking.